Telefon: +420 547 216 552

Aktuality

27.08.2019 - Nový software pro kuželová paloidní kola

Nový software pro kuželová paloidní kola

Vážení zákazníci,

Pro kuželová paloidní kola Klingelnberk jsme koupili od výrobce originální software pro návrh geometrie těchto soukolí. Nejsme tak již závislí na historických výkresech a nastavovacích listech, ale jsme schopni provádět vlastní návrhy při zachování všech zásad a geometrických zákonitostí. Paloidní ozubení Klingelnberk frézujeme hotově a kontrolujeme na motorovém protáčecím zařízení pro technologii Oerlikon – Spiromatic, které díky vyšším otáčkám a vestavěné brzdě dává lepší představu o chování našich kol za provozu. Technologie je i přes svoji náročnost na přípravu rozumnější alternativou k cyklopaloidním ozubením, protože odpadají náklady na pořízení nožové hlavy a její osazení noži, využívá kuželové odvalovací frézy. Negativem je zase nutnost držet se pouze modulů těchto fréz – nelze dělat mezirozměry.

V současnosti jsme schopni frézovat paloidní ozubení Klingelnberk v rozsahu modulů 1 až 4.

18.07.2019 - Kuželová kola s modulem menší než 1

Kuželová kola s modulem menší než 1

Vážení zákazníci,

Rozšířili jsme pro Vás sortiment kuželových kol s ozubením přímým o moduly menší než 1. Důvodem je absence těchto produktů na trhu, snad s výjimkou plastových modelářských prvků z Číny nevalné kvality.

Nabízíme plnohodnotné obráběné prvky z materiálů dle zákazníka – mosaz, dural, plasty nebo ocel.

Prvním vzorkům musí obvykle předcházet výroba nástrojů, protože tyto se na trhu nevyskytovaly ani v minulosti. Aktuálně jsme vybaveni na výrobu modulů 0,5 a 0,8, vždy s úhlem záběru 20°. Teoreticky lze nabídnout tato miniaturní kuželová kola od modulu 0,3 výše. Konkrétní poptávku Vám rádi posoudíme.

14.05.2019 - Drátořezy Fanuc

Drátořezy Fanuc
Chtěli bychom Vás informovat o našich nových technologických možnostech.

Vážení zákazníci, z důvodu rozšíření našich technologických možností jsme během roku 2018 rozšířili náš strojový park o dva drátořezy firmy Fanuc. Větší z obou strojů umožňuje upnutí obrobku až  1 050 x 820 mm, pojezdy v ose X a Y má 600 x 400 mm a osu Z zvýšenou na 410 mm.

Oba stroje jsou osazeny pod portálovým jeřábem a mají externí programovací systém pro náročnější aplikace. Díky zkušenostem a softwarům z oblasti ozubení na nich dokážeme dělat i méně obvyklé práce, zejména hřebeny včetně šikmých, ozubení s atypickým modulem či úhlem záběru, atypická řetězová kola, drážkované řemenice, spojky s různými druhy vnitřních a vnějších drážkování a mnoho dalších aplikací.

14.04.2014 - Nový web i výběrová řízení

Nový web i výběrová řízení
Milí zákazníci, partneři a návštěvníci našeho webu. Jsme rádi, že se můžeme pochlubit novou webovou prezentací, která odráží inovace a celkový pokrok naší firmy.

 

Stejně jako strojírenství, kovoobrábění a výroba ozubení nezůstává stát na místě, ani informační technologie nazahálejí. Proto děkujeme společnosti eGen za tvorbu nového webu.

Jdeme s dobou a je naším cíle zpříjemnit spolupráci s námi ve všech ohledech. Na našem webu proto nově najdete mimo jiné záložku "Výběrová řízení" a "Aktuality" kde můžete sledovat aktuální dění.

Věříme, že se vám nový web bude líbit, oceníte novinky a budeme rádi, pokud se nám ozvete s poptávkou či nabídkou spolupráce.

31.03.2014 - Broušení ozubení

Broušení ozubení
Chtěli bychom Vás informovat o našich nových možnostech v oblasti broušení

Od března letošního roku máme v provozu novou CNC brusku na ozubení. Stroj je koncipovám jako brousící centrum s mnoha technologickými možnostmi.

Bruska umožňuje následující technologie broušení :

  • Broušení vnějšího ozubení
  • Broušení vnitřního ozubení
  • Broušení drážkových profilů
  • Broušení šneků typu ZK , ZN a ZA
  • Broušení modifikovaných zubů
  • Broušení " volně definovaného" simetrického profilu zubu např. dle skenu a pod

Bližší informace si můžete přečíst v kapitole Technologie